Yusuf Paşa Mah. Şehit Hulisi Aytekin Cad. No.63 KARS 0474 212 00 36
Hakkımızda
Hakkımızda

19.Yüzyıl baltık mimarı tarzında dikdörtgen planlı olarak yapılan binanın kuzeye bakan dış cephe barok süsleme tarzında yalancı sutunlar rölyefler ve kartuşlarla süslenmiştir. Kars'ın ilk konservatuar binası olarakta bilinmektedir. Cumhuriyetin ilanından sonra hastahane, doğum evi, memleket hastahanesi, ziraidonatım binası son olarakta hekim evi binası olarak kullanılmıştır. Taşınmaz tescil edilerek koruma altına alınmıştır.

2011 yılında otelimizin restorasyon çalışmasına başlanmış, 2013 yılında açılmıştır. 27 oda ve 60 yatak kapasitesine sahiptir.

15 Standart 2 Suit 1 Aile 9 Özel Kosept taş butik oda lobi ana restorant alacart restorant, bahçe ve mahzen alanları bulunmaktadır.

Hotel Cheltikov'un Diğer Alanları;

ALAKART RESTORANT
Alakart Restorantımız 60 kişilik kapasiteye sahip olup otelimizin açık büfe kahvaltılarının verildiği alanımız. Alakart Restorantı özelle yöresel yemeklerimiz olan Kars Kazı, Piti, Erişte, Haşıl vb yemekler, Kesme Aşı, Evelik Aşı, Yoğurt Çorbası vb. çorba ve yöresel tatlı çeşitleri ile siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyarız. Alakart restorantımızdan yararlana bilmeniz için 10 kişiden az olmamak üzere önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

BAHÇE
Bahçe otelimizin arka kısmında bulunmaktadır. Otelin lobby kısmında bu alan geçiş yapılmaktadır. 250 m² alana sahip olan bahçemiz özellikle yaz aylarında otelimizin açık büfe kahvaltılarının verildiği aynı zamanda Alakart Restorantımızda ağırladığımız misafirlerimizin açık havada yemek yiyecekleri, soğuk ve sıcak içecekleri içecekleri alana sahiptir.

MAHZEN
Mahzen otelin bahçesinden girerek bu bölüme geçilir. Özellikle doğum günü, evlilik teklifleri, nişan vb özel günlerinizi unutulmayacak anılarınızı barındıracak özelliklere sahiptir. Kusini soba, şomine, sedir oturma alanları ve ferah yapısıyla dikkat çekmektedir. 35 kişilik alana sahip Mahzenimize önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

LOBBY BAR
Lobby Bar otelimizin 1. katında resepsiyonun sağ tarafında bulunmaktadır. Lobby barda yöreye uygun yapısı ile misafirleriniz ve dostlarını ağırlayacağınız özelliği ile muzik eşliğinde kahvenizi yudumlarken hoş sohbetler yapacağınız alana sahiptir. Aynı anda 45'nin oturacağı alana sahip olan alanda sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra alkollü ve alkolsüz içecelerde mevcuttur.

TOPLANTI ODASI
Toplantı odası otelimizin 1. katında olup resepsiyonun sağ tarafından lobby bar içerisinden giriş yapılmaktadır. ister otelimizin misafiri olun isterseniz olmayın 45 kişilik resmi veya özel kuruluşların toplantılarını, sunumlarını ve özel günlerini yapacakları bir alana sahiptir. Alanda sandalye, masa ve kokteyl düzeni şeklinde ayarlanabilir. Odada sunumları yapacağınız hdm bağlantılı projeksiyon cihazı, kürsü, çalışma tahtası ve eğitimci masası mevcuttur. Toplantı salonumuz misafirlerimizin önceden rezervasyon yapmaları gerekmektedir.

SİGARA ODASI
Otelimizin içerisinde lobby, restourant ve odalarında sigara içmek yasaktır. Otelimizin Lobby bar'dan geçerek sigora içilme alanına giriş yapılmaktadır. Sigara içmek isteyenlerin bu bölümde sigara içebilirler.

Hotel Cheltikov Kars Şehir merkezinde havalimanına uzaklık 3km. Şehirlerarası otobüs terminaline uzaklık 3 km. Tren garına uzaklık 3 km.